Adres: Pogodna 37
Dyrektor: Anna Damaschk
Strona WWW: https://przedszkole30.edupage.org/
E-mail: zsp4@oswiata.tychy.pl

Przedszkole nr 30 znajduje się w Tychach - Urbanowicach.

Przedszkole mieści się w budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4, który jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych budynków oświatowych w regionie.

Budynek usytuowany jest z dala od ulicznego ruchu i miejskiego zgiełku.  "Nowoczesne” przedszkole położone jest w spokojnym, bezpiecznym miejscu w otoczeniu  pięknego krajobrazu. Wokół znajduje się wiele miejsc do spacerów, wycieczek i zabaw .

Placówka składa się z 10 oddziałów. To miejsce przepełnione interakcją i dobrą zabawą, która ma atrakcyjną formę, gdzie stosuje się ciekawe metody otwarte na wolność wyboru każdego dziecka. To dziecko jest najważniejsze i jest zauważane jako jednostka z całą swoją osobowością, zainteresowaniami, talentami i możliwościami.

Przedszkole zapewnia dzieciom eksperymentalną przestrzeń, w której każde dziecko może uczyć się empirycznie poprzez interakcje z rówieśnikami oraz szeroko rozumianym "światem", również poza budynkiem przedszkola.

OFERTA NASZEJ PLACÓWKI JEST SKIEROWANA DO TWOJEGO DZIECKA

Drogi Rodzicu, który chcesz zadbać o edukację swojej pociechy na najwyższym i profesjonalnym poziomie.

CO PROPONUJEMY TWOJEMU DZIECKU:

Zajęcia w przedszkolu są prowadzone przez nauczycieli z pasją.

Propagujemy wśród dzieci prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną (codzienne spacery, zabawy na placu zabaw, zajęcia korekcyjne) oraz uczymy zdrowo się odżywiać, wzbogacając ofertę zajęć o zajęcia kulinarne.

Ponadto, podążamy za nowoczesnością technologiczną i prowadzimy zajęcia z użyciem prezentacji multimedialnych, odwiedzamy różne instytucje, miejsca, poznając ciekawych ludzi.

Dzięki szerokiej ofercie dzieci w naszym przedszkolu nabywają wiadomości i umiejętności wykraczające poza wymagania określone w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji czytelniczych, matematycznych, teatralnych, poznawczych i społecznych.

Wynika to z wielości oddziaływań pedagogicznych, stymulujących harmonijny i wielostronny rozwój dzieci.

​Zajęcia dodatkowe w przedszkolu planujemy i proponujemy, uwzględniając potrzeby i możliwości, umiejętności, zainteresowania i talenty naszych przedszkolaków.

Program zajęć przedszkola to umiejętne połączenie elementów edukacyjnych, zabawy i odpoczynku.

W programie znajdują się między innymi zajęcia obejmujące:

język hiszpański

taniec,

zajęcia teatralne,

zajęcia plastyczne,

sporty zespołowe,

zajęcia ogrodnicze,

komputerowe,

kucharskie.

Nasi wychowankowie codziennie uczą się angielskiego i hiszpańskiego

Nauczyciele w podejmowanych działaniach opierają się na celach i założeniach programów autorskich.

W swoich działaniach wykorzystują innowacyjne metody pedagogiczne i aktywizujące formy pracy, co sprzyja osiąganiu wysokich wyników dydaktycznych wychowanków.

PRZEDSZKOLE NR 30