Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. Jerzego Ziętka

Dyrektor: Wojciech Rerich
Strona WWW: sp40tychy.pl
E-mail: sp40@oswiata.tychy.pl

Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Jerzego Ziętka w Tychach znajduje się w osiedlu Z. Budynek jest jasny, przestronny, po kompleksowej modernizacji i termomodernizacji, w związku z tym placówka dysponuje estetycznymi i dobrze wyposażonymi pomieszczeniami wraz z zapleczem sportowym, w tym dwoma placami zabaw, małą salką gimnastyczną przystosowaną do zajęć z maluchami oraz salą gier i zabaw. Otoczenie szkoły jest bezpieczne – z dala od hałasu i ruchu ulicznego. Pomieszczenia oddziałów przedszkolnych jest nowocześnie wyposażone w niezbędne pomoce, kąciki zabaw oraz funkcjonalne meble. Sale te znajdują się w oddzielonej, bezpiecznej części budynku.

W placówce będą działały dwa oddziały przedszkolne: jeden dla dzieci 5- letnich oraz 6 - latków – objętych obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym, drugi dla 3 i 4- latków. Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywa się w w godz. 08:00-13:00. Oddział przedszkolny czynny w godzinach od 8:00 do 16:00.

Opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej w roku szkolnym 2019/2020 będą zgodne z obowiązującą w roku 2019/2020 uchwałą Rady Miasta Tychy.

Przedszkolaki uczestniczą w uroczystościach i ważnych szkolnych wydarzeniach – często wspólnie z uczniami klas I – III, korzystają z dostępnych pomieszczeń i wyposażenia szkoły, między innymi placu zabaw, sali gier i zabaw, salki gimnastycznej oraz w razie potrzeb – z opieki logopedycznej, a także specjalistycznej pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY