Niezalogowany
zmień rozmiar:

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie Skłodowskiej

Adres: Marii Curie Słodowskiej 4
43-100 Tychy
pokaż na mapie
Dyrektor: Marzena Nogaj
Strona WWW: www.sp11.webity.pl
E-mail: sp11@oswiata.tychy.pl

Opis oferty:


O SZKOLE

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tychach, to ponad pięćdziesiąt lat tradycji i historii. To miejsce szczególne, w którym wiedzę zdobywało kilka pokoleń mieszkańców Tychów i okolic. Wielu absolwentów pamięta o swojej „Jedenastce” do dzisiaj i przyprowadza do nas swoje dzieci i wnuki. Szkoła sytuowana jest w centrum miasta, zewsząd otoczona zielenią – jesteśmy „szkołą w parku”, przez co tworzymy dziecku przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i zabawy. Szkoła nadzorowana jest za pomocą wewnętrznych kamer monitoringu wizyjnego i czujników alarmowych.  Dzięki temu, tworzone są dzieciom przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i zabawy.

BAZA DYDAKTYCZNO – OPIEKUŃCZA

Do realizacji procesu dydaktycznego i opiekuńczo-wychowawczego, uczniowie mają do dyspozycji odpowiednio wyposażone sale  lekcyjne – w każdej jest rzutnik multimedialny, mobilna lub multimedialna tablica. Dla dzieci uczących się w oddziałach przedszkolnych i w klasach I-III, w każdej sali część pomieszczenia przeznaczona jest na naukę, a część na rekreację i zabawę. W szkole są dwie sale gimnastyczne, w tym jedna przeznaczona do zajęć korekcyjnych i zabaw ruchowych, głównie dla klas I-III i oddziałów przedszkolnych,   2 place zabaw (utworzone i sfinansowane w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”). Dzięki mieszkańcom osiedla i ich głosom, wygraliśmy 2 projekty: budowę  nowoczesnego boiska sportowego i bieżni lekkoatletycznej. Do dyspozycji naszych uczniów są: pracownia komputerowa, nowoczesna pracownia do nauki języków obcych, Gabinet Młodego Odkrywcy – sala do nauki przez działanie, przyjazna uczniom biblioteka i czytelnia ze  sprzętem multimedialnym, tablicą interaktywną oraz dostępem do bezprzewodowego Internetu. W szkole działa świetlica, która czynna jest od godziny 6.30 do 16.30 oraz stołówka ze smacznymi domowymi  obiadami, kuchnia uczniowska, przeznaczona do nauki  przyrządzania  zdrowych posiłków przez dzieci wspólnie z nauczycielami i rodzicami.
Oferta:

CO OFERUJEMY NASZYM UCZNIOM

Kładziemy  nacisk na wychowanie, zdobywanie wiedzy przydatnej  w dalszych etapach nauki i w życiu codziennym oraz  indywidualne podejście do każdego ucznia. Szkoła oferuje uczniom:

-  mało liczne klasy,

-  naukę języka angielskiego od zerówki,

-  zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze,

-  bezpłatne zajęcia logopedyczne,

- bezpłatne zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań,

-  opiekę pedagoga, psychologa i higienistki,

-  wyjazdy na zielone szkoły, kuligi i ciekawe wycieczki edukacyjne oraz turystyczne,

-  zajęcia kulinarne w kuchni uczniowskiej,

- pomoc psychologiczno-pedagogiczną i zajęcia ze specjalistami,

- możliwość udziału w działaniach drużyny ZHP

KAMPANIE, PROJEKTY, PROGRAMY

Dla uczniów, którzy chcą rozwijać własne zainteresowania organizowane są różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne, umożliwiające im wszechstronny rozwój zainteresowań i uzdolnień. W czasie zajęć realizowane są programy autorskie i innowacje pedagogiczne. Uczniowie biorą aktywny udział w kampaniach, projektach i programach: „Moje miasto bez elektrośmieci”, „Cyfrowa szkoła”, „Aktywna Edukacja”, „Włącz wyobraźnię, wyłącz telewizor”, „Czyste Tychy”, „19 dni przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży”, „ Aktywna Tablica”, „Góra Grosza”, SKO.

Od 2008 roku wzięliśmy udział w czterech międzynarodowych projektach „Comenius – Partnerskie Projekty Szkół”,  które polegają na wymianie doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami z krajów Unii Europejskiej. Dotychczas realizowane projekty to: „Natura jest naszą przyszłością”,  „Wczoraj i dziś – życie naszych dziadków”, „Natura jest sztuką. Dzielmy się nią” oraz projekt Erasmus+, pod nazwą „Smart Moves”.   Warto zwrócić uwagę również na to, iż szkoła przywiązuje dużą wagę na krzewienie prozdrowotnych postaw i zachowań swoich uczniów poprzez realizację programów i projektów min.: „Stop zwolnieniom z wf”, „Młodzi odwagi”,  „Śniadanie daje moc”,  „Wolę wodę”, „Owoce w szkole”, „Szklanka mleka”, „Nie pal przy mnie proszę”, „Trzymaj formę”, „Zdrowe Tychy”.        

IMPREZY, KONKURSY

Tradycją szkoły jest organizowanie imprez szkolnych i pozaszkolnych takich jak : „Dni Otwarte Szkoły”, „URODZINY MARII – naszej patronki”, Piknik Rodzinny”, „Wspólne kolędowanie”, „Zabawa Karnawałowa”, „Konkurs Wiedzy o Kubusiu Puchatku”, „Coolinarni mistrzowie”, „To już wiem, to potrafię”, „Międzyszkolny konkurs języka angielskiego”. Uczniowie biorą udział w zwodach sportowych i wielu konkursach szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając wysokie lokaty.
Zajęcia dodatkowe :

POMAGAMY

Szkoła jest placówką  otwartą na potrzeby innych. Pomaga finansowo i wspiera 4 dzieci z misji w Republice Środkowej Afryki - szkoła  w Dembia. Od kilku lat aktywnie włączamy społeczność szkolną w akcje: „Pieluszka dla chorego maluszka” oraz „Paczuszka dla chorego maluszka”, współpracując z tyskim ŚWIETLIKOWEM. Dzięki zbiórce makulatury, za zarobione pieniądze, w ramach akcji LITERATURA ZA MAKULATURĘ zapraszani są do szkoły pisarze książek dla dzieci. Uczniowie zbierają dary dla zwierząt z Przytuliska w Ćwiklicach k. Pszczyny, w ramach akcji: „DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI”, dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, zbierają żołędzie i kasztany dla nadleśnictwa w Kobiórze. Współpracujemy z Fundacją Być Bardziej – „Grosz do Grosza”, ze Stowarzyszeniem Wspierającym Dzieci i rodzinę pn. „Mogę więcej”, z Ośrodkiem Charytatywno-Społecznym Błogosławionego Jana XXIII w Tychach, ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Św. Kaliksta I.

CERTYFIKATY

Wysoką jakość kształcenia, jaką prezentuje szkoła, potwierdzają liczne tytuły i certyfikaty, w tym: „Szkoła w Ruchu”, „Szkoła odkrywców Talentów”, „Nauczyciel z klasą”, „Nowatorska Szkoła”, „Ratujemy i uczymy ratować”, „Bezpieczna szkoła z PZU”, „Szkoła bez przemocy”, „Wiarygodna Szkoła”, „Lepsza szkoła”, „Śniadanie daje moc”, „Oxford w naszej szkole”, „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, „Kino Szkoła”, „Szkoła współpracująca z OPERONEM”, „Szkoła gotowa na TIK”, „Bezpieczniki TAURONA – WŁĄCZ dla dobra dziecka”, „Trzymaj formę”, „Zdrowe - nietrudne”, „Szkoła Przyjazna dzieciom chorym na cukrzycę”, „Świetlica szkolna – przestrzenią do edukacji i rozwoju”, „Biblioteka na medal”, „Szkoła Promująca Zdrowie”, „Szlachetna paczka”, Certyficate of Award  - „ European Paper Recycling Award”, PROJEKTant edukacji.

 
Dostępne miejsca:

Nazwa Opis
0DDZIAŁ PRZEDSZKOLNY sześciolatki(2013 r.), pięciolatki(2014 r.)

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 137; Wersja: 9.140.298.1658 Harmonogram ID: 731;