Niezalogowany
zmień rozmiar:

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

Adres: Czarnieckiego 22
43-100 Tychy
pokaż na mapie
Dyrektor: Bożena Kawa
Strona WWW: www.zszoi.pl
E-mail: sp5@oswiata.tychy.pl

Opis oferty:


Nasz Oddział przedszkolny, znajduje się w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Czarnieckiego 22 na osiedlu „C” w Tychach. Budynek placówki, położony jest  w otoczeniu zieleni z dala od ruchliwych ulic. Korzystna lokalizacja pozwala na łatwy i szybki dojazd z różnych stron miasta, zarówno samochodem jak i środkami komunikacji miejskiej. Do budynku przynależy duży ogrodzony teren, na którym znajduje się plac zabaw dla dzieci, boiska sportowe, siłownia i duży zielony ogród. Nasze przedszkolaki będąc członkami społeczności szkolnej  wraz z rodzicami, aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym i społecznym szkoły.

Oddział przedszkolny składa się z dwóch grup, młodszej i starszej, liczących do 20 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Czynny jest w godzinach od 7:00 do 16:00. Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywa się w godzinach od  8.00 do 13.00 . Odpłatność za pobyt  dziecka w oddziale przedszkolnym, naliczana jest zgodnie z obowiązującą stawką podaną w Uchwale Rady Miasta Tychy na rok szkolny 2019/2020. Dzieci korzystają z dwóch smacznych i urozmaiconych posiłków: śniadania i obiadu, przygotowywanych przez panie kucharki bezpośrednio na terenie placówki. Ponadto, zapewniamy wysokie standardy dotyczące bezpieczeństwa, między innymi poprzez monitoring, kontrole oraz przestrzeganie procedury odbierania dzieci przez rodziców  i osoby przez nich upoważnione.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczne, prowadzone są zgodnie z obowiązującą podstawą programową, przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną. Sale są przestronne, jasne, dostosowane do potrzeb małych dzieci i wyposażone w liczne pomoce i zabawki sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka podczas jego pobytu w placówce. Dodatkowo dzieci uczestniczą w kilku ogólnopolskich programach takich jak „Akademia Aquafresh” - mycie zębów,     „ Akademia Zdrowego Przedszkolaka”, „ Cała Polska Czyta Dzieciom”, konkursach, wyjazdach do kina i teatru, atrakcyjnych wycieczkach i spacerach. Rozwijają swoje zdolności i talenty poprzez uczestniczenie w akademiach, uroczystościach wewnątrz przedszkolnych zgodnie z kalendarzem imprez i uroczystości w przedszkolu. Uczą się mierzyć z trudnymi sytuacjami, przygotowując się do aktywnego i twórczego życia. Rodzice zapraszani są do udziału w zajęciach otwartych, spotkaniach rodzinnych i okolicznościowych, pikniku rodzinnym, konsultacjach psychologiczno – pedagogicznych, prelekcjach specjalistów organizowanych na terenie placówki. 
Oferta:

Mocnymi stronami naszej oferty są:
- wysoko wykwalifikowana, systematycznie doskonaląca się kadra pedagogiczna
- serdeczna, rodzinna atmosfera
- smaczne i domowe posiłki przygotowywane na terenie szkoły

- program opiekuńczo – wychowawczo - dydaktyczny dostosowany do wieku i poziomu rozwoju dzieci
- integrowanie się ze społecznością szkolną poprzez włączanie się w życie szkoły
- wydarzenia, imprezy okolicznościowe, uroczystości zgodnie z planem rocznym oddziału przedszkolnego
- atrakcyjne wycieczki, spacery, zabawy na własnym ogrodzonym terenie 
- wyjazdy do kina i teatru
- udział w ogólnopolskich akcjach dla dzieci w wieku przedszkolnym

- współpraca z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną i specjalistami wspomagającymi prawidłowy rozwój dziecka

 
Zajęcia dodatkowe :

Oferta dodatkowa obejmuje:
- naukę języka angielskiego dla wszystkich przedszkolaków

- zajęcia logopedyczne dla dzieci prowadzone przez logopedę na terenie szkoły; możliwość uczestnictwa rodzica w zajęciach reedukacyjnych i wspomagających

- konsultacje indywidualne dla rodziców prowadzone przez nauczyciela, psychologa i pedagoga szkolnego przy współpracy specjalistów z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Tychach

- zajęcia z religii (na życzenie rodziców/opiekunów).


Dostępne miejsca:

Nazwa Opis
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 3-4 latki i 5-6 latki

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 137; Wersja: 9.140.298.1658 Harmonogram ID: 731;