Szkoła Podstawowa nr 3 im. J.Kochanowskiego

Dyrektor: Marek Knapczyk
Strona WWW: www.sp3.tychy.edu.pl
E-mail: sp3@oswiata.tychy.pl

W szkole funkcjonuje jeden oddział przedszkolny, do którego mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Oddział usytuowany jest na parterze budynku szkolnego, z odrębnym wejściem i wydzieloną szatnią. Sala, w której przebywają dzieci jest pomieszczeniem wydzielonym z całej szkoły i została kompleksowo wyremontowana w latach 2008 i 2011. Sanitariaty dziecięce są tylko do dyspozycji oddziału przedszkolnego, z wyposażeniem dostosowanym do wzrostu dzieci. Okna sali skierowane są w kierunku południowym, gwarantując nasłonecznienie przez cały czas pobytu dzieci. Oddział przedszkolny czynny jest od godz. 7:00 do godz. 17:00. Pobyt w godzinach 8:00 - 15:00 jest bezpłatny. Pozostałe godziny pobytu dzieci są odpłatne w wysokości 1 zł w każdej rozpoczętej godzinie.

Pomieszczenie oddziału przedszkolnego jest podzielone na część dydaktyczną i część rekreacyjno-zabawową z wykładziną dywanową. Sala jest wyposażona w estetyczne i funkcjonalne meble (szafki, stoliki, krzesła), dostosowane do wzrostu dzieci. Dzieci mają do dyspozycji dużą ilość różnorodnych zabawek i gier (corocznie uzupełnianych), a także dużą ilość pomocy dydaktycznych, w tym także audiowizualnych, zakupionych w ramach rządowego programu "Radosna szkoła" i z budżetu szkoły. Znaczna część zabawek ma w założeniu nie tylko dawać dzieciom rozrywkę, ale także stymulować ich rozwój manualny i intelektualny. W trakcie zajęć dzieci mogą korzystać z sali gimnastycznej oraz położonego przy szkole placu zabaw. Istnieje możliwość wykupienia smacznych obiadów w cenie 4,00 zł. Obiad spożywany jest na terenie oddziału przedszkolnego pod nadzorem nauczyciela i pomocy nauczyciela. Dzieci, u których występuje taka potrzeba, zostają objęte kompleksową opieką psychologiczno-pedagogiczną oraz logopedyczną.

W przedszkolu zapewniona jest nauka religii w wymiarze 1 godziny tygodniowo (2 x 0,5h).

Dzieci mają zapewnioną naukę języka angielskiego w wymiarze 1 godziny tygodniowo (2 x 0,5h).

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 3 - 6 latki