Adres: Al. Niepodległości 154
Dyrektor: Danuta Wojtaszewska
Strona WWW: http://www.przedszkole19.tychy.edu.pl/
E-mail: P19@oswiata.tychy.pl

Przedszkole Nr 19 liczy 4 oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Znajduje się w centrum miasta, ale z dala od hałasu i zgiełku ulic. Posiada piękny ogród z dobrze wyposażonym placem zabaw, m.in.: tablice do rysowania kredą, piaskownica, kreatywna strefa gier.

W naszym przedszkolu dzieci czują się swobodnie i radośnie, rozwijają się w swoim rytmie, bo tu szanuje się ich indywidualność. Bawiąc się i ucząc rozwijają siebie. Tu dzieci czują się bezpiecznie. Kadrę pedagogiczną stanowi zespół dobrze wykształconych, kreatywnych nauczycieli, których łączy wspólna pasja, jaką jest praca z dziećmi. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Przez cały rok organizujemy wiele imprez okolicznościowych połączonych z występami dzieci, które rozwijają umiejętności recytatorskie, aktorskie, taneczne oraz budują w nich odwagę i poczucie pewności siebie. Aby wspomóc rodziców w wychowywaniu dzieci i problemach z tym związanymi, przewidujemy w naszej ofercie warsztaty dla rodziców prowadzone przez różnych specjalistów.
„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie”.
Realizacja podstawy programowej odbywa się w godz. od 8:00 - 13:00

Zajęcia dodatkowe bezpłatne:
- religia (na życzenie rodziców),
- zajęcia logopedyczne,
- język angielski bezpłatny we wszystkich grupach wiekowych
- kółka zainteresowań prowadzone przez nauczycieli przedszkola dostosowane do zainteresowań i uzdolnień dzieci, np.
kółko plastyczne, czytelnicze, małego odkrywcy, taneczne.

PRZEDSZKOLE 19