Przedszkole nr 14 im. Marii Montessori

Adres: Cyganerii 33
Dyrektor: Danuta Durbas
Strona WWW: https://p14tychy.edupage.org

Do przedszkola uczęszczają dzieci od 3 do 6 lat, w siedmiu grupach wiekowych. "Biedronki", to najmniej liczna grupa dzieci 3-4-letnich. Pozostałe sześć grup przedszkolaków funkcjonuje jako grupy rodzinkowe, tzn. zróżnicowane wiekowo. Praca w tych grupach opiera się na założeniach pedagogiki M. Montessori. Więcej informacji oraz zdjęcia
z życia codziennego grup montessoriańskich, tj. „Pszczółek”, „Puchatków”, „Tygrysków”, "Motylków", "Żabek"
i "Słoneczek" (gr. pracującej elementami Montessori) znajdziecie Państwo na stronie internetowej przedszkola.
Budynek przedszkola znajduje się w centrum miasta – na osiedlu „C”, przy ulicy Cyganerii 33. Oddzielony jest budynkami mieszkalnymi od ruchliwych ulic: Al. Niepodległości i Gen. Grota-Roweckiego. Usytuowanie placówki w centralnym punkcie miasta jest bardzo dogodne dla rodziców, pozwala bowiem na łatwy i szybki dojazd z różnych stron miasta, nie tylko samochodem, ale również miejskimi środkami komunikacji.
Przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku, otoczone dużym, dobrze wyposażonym ogrodem.

Głównymi naszymi atutami są:
- wysoko wykwalifikowana, systematycznie doskonaląca się kadra pedagogiczna,
- serdeczna, rodzinna atmosfera,
- smaczne, domowe i zdrowe posiłki,
- 22-23 osobowe grupy,
- estetyczne i funkcjonalnie urządzone sale oraz przestronny hol do ćwiczeń i zabaw rytmiczno-ruchowych,
- twórcze i aktywne metody pracy z dziećmi, jako wiodąca - pedagogika Marii Montessori,
- solidne przygotowanie dzieci do podjęcia obowiązków ucznia,
- liczne wycieczki i corocznie organizowane wyjazdy na tzw. "zielone przedszkole",
- tradycyjnie organizowany "Wielki Piknik Rodzinny",
- "Klub Przyszłego Przedszkolaka" - całoroczny, ogólnodostępny, nieodpłatny program adaptacyjny dla dzieci -   "kandydatów" na przedszkolaka,
- szeroka współpraca ze środowiskiem lokalnym,

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w przedszkolu, telefonicznie lub przez odwiedzenie naszej strony internetowej. ZAPRASZAMY!

Naszym przedszkolakom proponujemy rozwijanie swoich zainteresowań i talentów poprzez uczestnictwo chętnych dzieci w nieodpłatnych zajęciach dodatkowych: muzycznych i bajkowo - teatralnych, w formie poranków z muzyką  i bajką; plastycznych, tanecznych, czytelniczych, nauki szycia - w formie kółek zainteresowań.
Dzieci, w sytuacji stwierdzenia wad wymowy, objęte są bezpłatną pomocą logopedyczną. Ponadto wszyscy rodzice,  w razie potrzeby, mogą skorzystać z konsultacji ze specjalistami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub podczas spotkań w przedszkolu, organizowanych raz w miesiącu.

PRZEDSZKOLE NR 14 IM.MARII MONTESSORI