Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy

Adres: Bukowa 29
Dyrektor: Aniela Krzyżowska
Strona WWW: https://p11tychy.edupage.org/

Przedszkole usytuowane jest w starej części miasta, na osiedlu „B”, w pobliżu Placu Baczyńskiego, biblioteki, poczty oraz Galerii „Miriam” i stadionu sportowego. Budynek składa się z dwóch kondygnacji. Na powierzchni użytkowej 697 m2 znajdują się cztery przestronne sale zajęć, pomieszczenia gospodarcze i administracyjne oraz duży hol do spotkań wszystkich wychowanków. Placówka posiada duży, bezpieczny ogród z placem zabaw i piaskownicą.
W pobliżu przedszkola znajduje się parking.
Realizacja podstawy programowej, w ramach bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki dla dzieci 3,4 i 5 letnich, od godz. 8.00 do 13.00.
Przedszkole zapewnia dzieciom możliwość skorzystania z trzech posiłków:
- śniadanie godz. 9.00
- obiad godz. 12.00
- podwieczorek godz. 14.15
Grupa najmłodsza korzysta z poobiedniego odpoczynku.

W przedszkolu zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, z dużym doświadczeniem, systematycznie uczestnicząca w doskonaleniu zawodowym.
Dwa razy w tygodniu, prowadzone są dla wszystkich dzieci, zajęcia i zabawy z językiem angielskim.
Dzieci mają możliwość zabawy w ogrodzie przedszkolnym wyposażonym w urządzenia rekreacyjne.
Organizujemy konsultacje, dla zainteresowanych rodziców, ze specjalistami (pedagog, psycholog) z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Organizujemy możliwość przeprowadzenia, dziecku 5-6 letniemu badań specjalistycznych, m.in. wzroku i słuchu.
Zapraszamy artystów z przedstawieniami teatralnymi na placówkę, spotykamy się z zawodowymi muzykami, iluzjonistami.
Organizujemy wyjścia do teatru, kina, do sali zabaw hop-siup.
Co roku organizujemy i jednocześnie bierzemy udział w Impresjach Świąteczno-Zimowych, na deskach Teatru Małego oraz bierzemy udział w Prezentacjach Artystycznych Przedszkolaków.
Organizujemy
wycieczki do zespołu pałacowo - parkowego w Pszczynie, Muzeum Chleba w Radzionkowie, Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, Planetarium w Chorzowie i innych ciekawych miejsc.
Angażujemy się w akcje społeczne, m.in. przygotowanie paczki dla Śląskiego Hospicjum dla dzieci ŚWIETLIKOWO w Tychach, "Góra grosza", "Cała Polska czyta dzieciom"  oraz pomoc zwierzętom z Przytuliska "Ocalenie".
Bierzemy udział w ogólnopolskich programach edukacyjnych o tematyce zdrowotnej i ekologicznej.
Po raz ósmy zorganizowaliśmy dla wszystkich placówek przedszkolnych w mieście Festiwal Poezji Dziecięcej Jana Brzechwy.
Współpracujemy z biblioteką, Szkołą Muzyczną, Miejskim Centrum Kultury, Teatrem Małym oraz innymi placówkami oświatowymi i kulturalnymi.
Bierzemy udział w konkursach plastycznych i recytatorskich, dając możliwość dzieciom prezentacji swoich zdolności i umiejętności od najmłodszych lat.
Zapraszamy ludzi wykonujących ciekawą pracę - górnik, pszczelarz, policjant, pielęgniarka, rehabilitantka, krawcowa, muzyk, strażnik miejski.
Rodzice mają możliwość uczestnictwa w zajęciach otwartych, spotkaniach rodzinnych, okolicznościowych.
Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje rodziców.

Zabawy z językiem angielskim - dla wszystkich dzieci.
Nauka religii dla dzieci
- na życzenie rodziców.
Zajęcia logopedyczne dla 6 - 5 i 4 latków - wg potrzeb.
Przedszkolandia - zajęcia z piłką - na życzenie rodziców.
Rytmika - dla wszystkich dzieci.

PRZEDSZKOLE NR 11 IM. JANA BRZECHWY