Adres: Cmentarna 54
Dyrektor: AgnieszkaTargiel
Strona WWW: www.zsp3tychy.pl
E-mail: zsp3@oswiata.tychy.pl

Przedszkole nr 4 jest częścią Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Tychach. Znajduje się w dzielnicy Wartogłowiec, przy północnym wjeździe do miasta. Dobra lokalizacja i łatwy dojazd to jeden z wielu atutów tej placówki. Przedszkole powstało w 2010 roku i znakomicie wkomponowało się w potrzeby miasta i dzielnicy. Praca w małych grupach pod okiem wykwalifikowanej kadry profesjonalnie przygotowuje przedszkolaka do kolejnego etapu edukacji, czyli szkoły podstawowej. Przedszkolaki mają zapewnioną fachową opiekę w wyremontowanym budynku, a zajęcia na świeżym powietrzu odbywają się na placu zabaw lub wielofunkcyjnym boisku.

Przedszkole nr 4 obejmuje opieką dzieci w dwóch grupach: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Grupy liczą 20 i 25 dzieci. Podstawa programowa realizowana jest od 9:00 do 14:00. Doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna ma do dyspozycji dodatkowo ogród i plac zabaw, które zapewniają możliwość aktywnego spędzania czasu przez dzieci. Przedszkole bierze udział w wielu programach i projektach, realizuje również innowacje pedagogiczne. Wyżywienie dzieci w przedszkolu jest organizowane w formie cateringu.
Przedszkolaki biorą udział w wielu wycieczkach, raz w miesiącu odbywają się "dni tematyczne" (co roku inne), spotkania z ciekawymi ludźmi (np. z pisarzem Waldemarem Cichoniem). Placówka posiada wiele certyfikatów jakości, m. in. "Wiarygodna Szkoła", "Bezpieczna Placówka" i inne.

W naszej placówce odbywają się następujące zajęcia dodatkowe:
1. Język angielski
2. Zajęcia logopedyczne