Adres: Leśna 66
Dyrektor: Jolanta Paduch
Strona WWW: zsp1tychy.edupage.org
E-mail: zsp1@oswiata.tychy.pl

PRZEDSZKOLE  „NA  KAŻDĄ  POGODĘ”

Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tychach przy ulicy Leśnej 66 jest zlokalizowane w północno – zachodniej części miasta Tychy, w zielonej i spokojnej dzielnicy Wilkowyje.

Dojazd do placówki ulicą Leśną od DK 44 i ulicy Mikołowskiej. Blisko przedszkola znajduje się parking .

Budynek przedszkola jest bezpieczny, wyposażony w monitoring wizyjny, posiada niezależne wejście otwierane przez domofon.

Zajęcia prowadzone są w trzech oddziałach (grupach) przedszkolnych. Każda grupa korzysta z odrębnej sali zajęć, przy czym wszystkie sale zajęć, szatnia i toalety usytuowane są na parterze.

Jesteśmy świetnym rozwiązaniem dla rodziców mających dzieci  w wieku przedszkolnym i szkolnym - absolwenci Przedszkola nr 2 mają możliwość kontynuowania przygody z nauką w Szkole Podstawowej nr 9 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

NASZE PRZEDSZKOLE  TO BEZPIECZNY ŚWIATEK

DLA DZIECI OD 3 DO 6 LATEK

• Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 do godz. 17.00.
  • Godziny bezpłatne w ramach, których realizowana jest „Podstawa programowa wychowania przedszkolnego” obowiązują między 8:00 – 13:00.
  • Oferujemy trzy urozmaicone, domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek.
  • Dzieci otrzymują owoce i warzywa zgodne z normami żywieniowymi.
  • Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, stale podnoszącą swoje kwalifikacje, którą wspiera miły personel obsługowy.
  • Mamy bogato wyposażone sale dydaktyczne.
  • W pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne metody pracy.
  • Doskonale przygotowujemy dziecko do podjęcia nauki w szkole.
  • Uczymy języka angielskiego.
  • Bierzemy udział w konkursach, np.: "Do hymnu”, ” Festiwal twórczości Jana Brzechwy”.
  • Bierzemy udział w kampaniach, programach i akcjach, np.: Dzień Ziemi, Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Czyste powietrze wokół nas, 19 dni bez przemocy, Spartakiada sportowa.
  • Życie przedszkola urozmaicamy wewnętrznymi uroczystościami. Najbardziej popularne to: Dzień Pluszowego Misia, Pasowanie na Przedszkolaka, Andrzejki ,Mikołaj, Spotkania opłatkowe, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Powitanie Wiosny, Wielkanoc, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, Pożegnanie Starszaków.
  • Prezentujemy swoje umiejętności artystyczne na zewnątrz, np. w trakcie: Impresji Zimowych, podczas Prezentacji Artystycznych.
  • Nasi wychowankowie systematycznie poznają bliższe i dalsze środowisko poprzez częste organizowanie wycieczek, m.in.: po okolicy, do lokalnych zakładów pracy, na pocztę, do Urzędu Miasta, Muzeum Pożarnictwa, ZOO, teatru.
  • Dzieci uczestniczą w spotkaniach, m.in. z: policjantami, strażą miejską, reprezentantami różnych zawodów.
  • Organizujemy zajęcia otwarte dla rodziców oraz spotkania indywidualne.
  • Zachęcamy do udziału w zebraniach grupowych.
  • Umożliwiamy konsultacje w miarę potrzeb ze specjalistami oraz na bieżąco z logopedą.
  • Rodzice naszych wychowanków mają możliwość współdecydowania w sprawach przedszkola poprzez udział w pracach Rady Rodziców.
  • Umożliwiamy uzyskanie informacji o swoim dziecku, podczas codziennych kontaktów z nauczycielami, a także poprzez dziennik elektroniczny.

Organizujemy zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci:

• kulinarne,
  • teatralne,