Adres: Myśliwska 102
Dyrektor: Bogumiła Buczak
Strona WWW: przedszkolenr1tychy.edupage.org

Przedszkole nr 1 w Tychach mieści się w dzielnicy Żwaków, gdzie dominuje zabudowa domów jednorodzinnych. Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych i lasów stymulująco oddziałuje na kontakt dziecka z przyrodą.
W budynku przedszkola znajduje się pięć kolorowych i słonecznych sal zabaw, szatnia, łazienki, nowoczesna kuchnia i pomieszczenie gospodarcze.
Atutem przedszkola jest duży, zielony i częściowo zadrzewiony ogród, w którym dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas na zabawach i odpoczynku. W ogrodzie posiadamy także nowoczesny i kolorowy plac zabaw z podziałem dla dzieci młodszych i starszych.

W kuchni przedszkolnej przygotowywane są dla dzieci smaczne i zdrowe posiłki z produktów bogatych w składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci.

Przedszkole wyposażone jest w nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczne, oddziałujące na wyobraźnię i rozwijające twórcze myślenie dzieci.

W naszym przedszkolu zapewniamy jak najkorzystniejsze warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, w atmosferze akceptacji, stabilności i w poczuciu bezpieczeństwa.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

W naszej ofercie posiadamy:
- kadrę pedagogiczną z doświadczeniem zawodowym, wykształconą, ciepłą i kreatywną, która zapewnia opiekę, wychowanie i wszechstronne nauczanie,
- opiekę nauczyciela - logopedy,
- szeroki wachlarz ciekawych i bezpłatnych zajęć, wycieczki, imprezy śródroczne na terenie placówki i poza nią,
- kolorowe sale zabaw wyposażone w zabawki i odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne,
- własny, duży, nowoczesny plac zabaw,
- urozmaicone, zdrowe żywienie,
- kameralne, spokojne miejsce dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, w którym panuje rodzinna atmosfera.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia dla wszystkich grup wiekowych z języka angielskiego.
Przedszkole organizuje naukę religii dla dzieci zgodnie z wolą rodziców.
Warsztaty rozwijające indywidualne zainteresowania dzieci:
- plastyczne,
- przyrodnicze,
- twórcze,
- językowe,
- logopedyczne,
- artystyczne.
W przedszkolu odbywają się zajęcia otwarte z udziałem rodziców.

PRZEDSZKOLE NR 1 TYCHY